Historia urządzenia:
Pierwsze pomysły stworzenia urządzenia do pionizacji dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym powstały w Dziennym Ośrodku Terapii i Rehabilitacji w Koszalinie, w którym przebywała dość liczna grupa potencjalnych osób potrzebujących pionizacji i rehabilitacji. Pierwsze próby odbyły się w roku 1998. Te pierwsze działania pozwoliły na stworzenie koncepcji opartej na szynie podsufitowej, pozwalającej na przemieszczanie się pacjenta na ruchomym wózku oraz na dostosowanie i wypracowanie odpowiedniej konstrukcji uprzęży, a zwłaszcza stabilizatorów, które stanowią istotny element terapii pacjenta. Od tego czasu konstrukcja urządzenia była stale modyfikowana, a jej elementy składowe były dopracowywane przez zespoły konstruktorów, którzy nie wahali się sięgnąć po rozwiązania z techniki lotniczej, aby poprawić jakość urządzenia.
Pionizator postawy "Stand&Go" jest urządzeniem do terapii i rehabilitacji oraz normalnego funkcjonowania pacjentów, którzy nie nabyli umiejętności samodzielnego poruszania się lub utracili ją, między innymi:
MPD, SM, dystrofie, hemiplegia, paraplegia, tetraplegia, miopatie, urazy kończyn dolnych, porażenia wiotkie i spastyczne.
- Pionizator pozwala na podnoszenie pacjenta i jego transport.
- Urządzenie umożliwia pionizację pacjenta bez względu na rodzaj jednostki chorobowej.
- Pionizator "Stand&Go" pozwala na naukę ruchu również w pozycjach czworaczych.
- Urządzenie współpracuje z innym sprzętem rehabilitacyjnym: bieżnie, ortezy, protezy, kule itd.
- W trakcie terapii można stosować dowolne metody i techniki rehabilitacyjne w zależności od potrzeb.
- Pionizator ułatwia funkcjonowanie w środowisku domowym pacjenta, wspomaga wykonywanie czynności codziennych. W pozycji siedzącej zapewnia zachowanie poprawnej sylwetki ciała.
- Parametry techniczne pionizatora dobierane są indywidualnie dla każdego pacjenta jedynie przez przeszkolonych i certyfikowanych terapeutów.
- Stabilizatory ruchu dobierane są indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od stopnia uszkodzenia aparatu ruchu oraz postępów w rehabilitacji.