Sobota, 4 lutego 2023. Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki Wyślij kartkę >>>
PDF Drukuj Email
Dodany przez Kasia | wtorek, 06 września 2011 14:45 | Poprawiony: wtorek, 06 września 2011 21:30
Przyczepka rowerowa Croozer
Przyczepka rowerowa Croozer Kid for 1 z wygodnym siedzeniem dla małego pasażera wyposażonym w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa posiada dużą przestrzeń na nogi, sporą część bagażową, pompowane 20" koła i pomarańczową chorągiewkę. To jeden pojazd o trzech zastosowaniach: przyczepki do roweru, jogger'a i mobilnego wózka.

Aby opisać przyczepkę Croozer Kid for 1 powtórzymy nasz całkiem wyczerpujący temat - opis przyczepki rowerowej Croozer Kid for 2, ponieważ konstrukcja jest w gruncie rzeczy taka sama, prócz dwóch detali, a mianowicie tego, że przyczepka Croozer Kid for 1 przeznaczona jest dla jednego pasażera oraz, że dostępna jest w kolorze niebieskim (morskim).

W zestawie Croozer Kid for 1 znajdują się: dyszel do połączenia z rowerem, małe kółko, przy pomocy którego bardzo łatwo z przyczepki zrobisz skrętny wózek oraz większe, 16-calowe koło, które posłuży do wyczarowania użytecznego dla pro-sportowych rodziców joggera. Maksymalne obciążenie przyczepki to 35kg, a maksymalny wzrost pasażerów to 117 cm. Sama przyczepka waży ok. 14 kg.
Croozer Kid for 1 to niezwykle użyteczny i ekologiczny pojazd do codziennego podwożenia i odbierania dziecka z przedszkola (sprzyja aktywności ruchowej rodzica, nie stoi w korkach i jest znacznie szybszy niż małe nóżki smyka, który zwykle w drodze do przedszkola robi kilkanaście przystanków, gdy coś przykuje jego uwagę ;-). To świetny pomysł na dłuższe, weekendowe wycieczki rowerowe, wakacyjne wyjazdy i wiele więcej. Przyczepka idealnie sprawdza się zarówno w swojej podstawowej funkcji, czyli dołączona do roweru, ale również jako mobilny, skrętny wózek oraz jogger, z którym nie koniecznie musisz biegać lub jeździć na rolkach, lecz możesz z nim bardziej komfortowo spacerować np. po lesie niż z opcją wózka. Croozer'a niewątpliwie docenią rodzice lubiący spędzać wakacje nad morzem, którzy do wózka, prócz małego pasażera zmieszczą bez problemu koce, ręczniki, parawan, dmuchane zabawki, tudzież inne przydatne na plaży gadżety. W przeciwieństwie do zwykłego wózka, Croozer na wielkich dmuchanych oponach dobrze poradzi sobie podczas plażowej przeprawy, a rodzic nie jest, niczym wielbłąd, obładowany bagażami i nie musi mieć oczu z tyłu głowy, aby ogarnąć nakręconego nadmorskim klimatem brzdąca.

Przyczepka do roweru

Przyczepka Croozer posiada w zestawie dyszel, przy pomocy którego można ją przymocować do roweru, aby mogła spełnić swoją kluczową funkcję. Dyszel mocuje się łatwo i szybko do ramy przyczepki i zabezpiecza zawleczką. Na końcu dyszla znajduje się miejsce do wsunięcia zaczepu łączącego dyszel z rowerem.

W zestawie są dwa zaczepy do roweru, co bardzo cieszy, bo można je na stałe przymocować do rowerów mamy i taty bez konieczności przekładania w zależności od tego, który z rodziców wylosuje nagrodę dnia w postaci ciągnięcia przyczepki z ukochanym brzdącem. Zaczep montuje się pod nakrętkę zacisku tylnej piasty, lub w przypadku gdy koło mocowane jest na śruby - pod śrubę.

Połączenie zaczep-dyszel blokuje się szybko zawleczką. Dodatkowym zabezpieczeniem rower-przyczepka jest taśma na końcu dyszla, którą oplątuje się tylny trójkąt roweru i przypina karabińczykiem z powrotem do dyszla.

Gotowe! Teraz można ruszać na rowerową wycieczkę!

Należy pamiętać, że hak roweru musi być płaski, tak aby zaczep bez problemu przylegał do powierzchni ramy. Zaczep ma średnicę ok. 3 cm, dlatego hak powinien być płaski na powierzchni wyznaczonej przez okrąg o promieniu ok. 1,5 cm.

Jogger

Jeśli nie zamontujemy dyszla, to możemy w jego miejsce zamontować jeden z wysięgników, w które montuje się koło joggera. Po przeciwnej stronie w ramie jest miejsce na montaż drugiego wysięgnika. Na końcach wysięgników mocuje się zaciskiem 16-calowe koło joggera, po czym wsuwa rączkę do pchania w otwory z tyłu przyczepki i do biegu, gotowi, start!

Teraz można na przykład pobiegać po lesie lub polansować się w parku na nowych rolkach bez wyrzutów sumienia, że zaniedbuje się w tym czasie ukochanego smyka!

Wózek

W zderzaku z przodu przyczepki, w jego dolnej części znajduje się miejsce na przymocowanie skrętnego kółka, co czyni z przyczepki Croozer mobilny wózek. Obracające się wokół własnej osi małe kółko z tworzywa sprawia, że manewrowanie tym dość sporym notabene pojazdem jest bardzo łatwe.

Wsuwamy rączkę do pchania w otwory z tyłu przyczepki i...

Gotowe! Teraz można jechać w miasto!

Pod maską :-)

Wiemy już jaki z naszego Croozera transformers, najwyższy więc czas zajrzeć pod maskę :-)

Kabina

Kabina zrobiona jest z wytrzymałego materiału, gdzieniegdzie wzmocnionego taśmą, a w dużej części zastąpionego folią, która pełni zadanie okien. Całość naciągnięta jest na stelaż wykonany ze stalowych oraz aluminiowych rurek. Kabinę łatwo się składa... wystarczy pociągnąć za rurki rozpinające siedzisko i zamknąć dwa zatrzaski... to proste jak składanie popularnej spacerówki-parasolki. Kabinę Croozer'a rozkłada się w drugą stronę - równie łatwo, a nawet łatwiej.

Zanim podzielimy kabinę na dwie części, czyli siedzisko i bagażnik, dodamy, że podłoga w kabinie jest wykonana z materiału wzmacnianego taśmą, a mniej więcej pod stopami dziecka przebiega też rurka stelaża co powoduje, że dziecko może bez obaw stanąć wewnątrz pojazdu. Przód kabiny, nazwijmy tą część zadaszeniem, to prawie w całości foliowe okienko, które można zrolować pozostawiając tylko moskitierę. Ją też można zwinąć umożliwiając wejście do przyczepki albo lepszą wentylację. Naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby owo zadaszenie odpiąć i zdjąć całkowicie pozostawiając pasażerowi widok na niebo i czyniąc z Croozer'a pożądane szczególnie latem Cabrio.

Z boku widoczność jest bardzo dobra dzięki równie dużym jak w zadaszeniu foliowym oknom, na które jeśli się wjedzie szybko w odpowiednią kałużę chlapie woda ku wielkiej radości pasażera.

Duża część kabiny to okna z folii, dlatego deszcz nie powinien nas zmartwić, a młodzieży nie powinno kapać na głowę. Aby jednak całkowicie zabezpieczyć kabinę przed intensywnym deszczem należy naciągnąć foliową osłonę - sprzedawaną osobno.

W tylnej części kabiny jest specjalny otwór do montażu chorągiewki, a ponad pokrywą bagażnika znajdują się tasiemki do zamocowania czerwonych ostrzegawczych świateł.

Kabina - siedzisko

Siedzisko jest zawieszone na specjalnych pasach, których naciąg należy regulować po złożeniu przyczepki. Siedzenie jest wykonane z materiału, co w połączeniu z systemem mocowania siedziska powoduje, że ilość przenoszonych wibracji jest dzięki temu zminimalizowana. Oparcie jest ustawione pod wygodnym kątem, dziecko raczej półleży niż siedzi... więc całe plecy stykają się z oparciem, a wibracje i nierówności rozkładają się po całej powierzchni pleców, nie działając pionowo na kręgosłup.

Siedzisko posiada poduszeczkę, której wysokość można regulować w zależności od wzrostu pasażera. Poduszeczka przypinana jest na rzepy, więc regulacja jest łatwa i szybka. W tej części siedziska zamiast materiału znajduje się przewiewna siatka, a przestrzeni jest na tyle dużo, że dziecko może jechać w kasku.

Jak już pisaliśmy, przyczepka wyposażona jest w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Pasy są tak wykonane, że każdą z taśm można odpiąć i zapiąć w dowolnej kolejności. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Oczywiście można regulować napięcie każdej z taśm oraz wysokość wpięcia pasów ramion.

Na deser... z boku siedziska pod oknami znajdują się siateczkowe kieszenie, np. na ulubione gadżety smyka, bez których nie można ruszyć się z domu; może być to deser, ukochany miś lub inne cacko, mapa, mała butelka wody itd.

Kabina - bagażnik

Siedzisko nie stanowi tylnej ściany kabiny, gdyż pomiędzy nią a oparciem siedziska znajduje się jeszcze dość duża przestrzeń bagażowa. W tylnej ścianie kabiny poprzez zamykany na rzepy otwór można wygodnie wkładać lub wyjmować bagaż, natomiast otwarcie go podczas wycieczki polepszy znakomicie wentylację pojazdu. W tej części spokojnie można zmieścić nawet mały rowerek biegowy (wystawać mu będzie jedynie kierownica), nie wspominając o wycieczkowym bagażu. Należy umiejętnie zapełniać część bagażową aby kanciasty ekwipunek nie stykał się z siedziskiem, a co za tym idzie plecami pasażera.

Na tylnej ściance, pod pokrywą bagażnika znajduje się kieszeń, w której można umieścić przedmioty o małej wielkości, które chcemy aby były łatwo dostępne.

Koła

Przyczepka Croozer wyposażona jest w 20-calowe szprychowe koła. Opony mają płytki bieżnik idealnie nadający się na utwardzone nawierzchnie. Nic dodać nic ująć. Koła bardzo łatwo się zakłada i zdejmuje, nie są potrzebne do tego żadne klucze. Po prostu wciska się na piaście gumowy wystający przycisk "push" i gotowe. Co warto podkreślić, przycisk ten znajduje się na zewnątrz, więc nie jest konieczne schylanie się pod przyczepkę albo przeciskanie dłoni pomiędzy przyczepką a kołem.

Każde koło wyposażone jest w hamulec, którym można unieruchomić przyczepkę w czasie postoju.

Bezpieczeństwo

Przyczepka posiada z boku i z tyłu kabiny paski odblaskowe, na każdym kole znajdują się po dwa odblaski. Z przodu na zderzaku zamontowane są dwa odblaski białe, a z tyłu dwa czerwone. Całość dopełnia jaskrawa chorągiewka. Na tyle przyczepki znajdują się miejsca do zamontowania światełek.

Montaż

Do przyczepki należy przymocować przedni zderzak, który montuje się na 4 śruby. Dalszy montaż jest banalnie prosty, wystarczy złożyć kabinę, wpiąć koła i dyszel. Warto też wsunąć rączkę do pchania i chorągiewkę.

Informacje dystrybutora

  • Maksymalna szerokość ramion: 55 cm
  • Przestrzeń na nogi: 58 cm
  • Przestrzeń na głowę: (od siedzenia do górnej ramy) 69 cm
  • Dł. x szer. x wys. (bez rączki) 110 x 74 x 84 cm
  • Dł. x szer. x wys. (złożony wózek bez rączki i kół) 103 x 74 x 27,5 cm
  • Wysokość rączki (wartość średnia dla wózka do joggingu i spacerówki) 107 cm
  • Waga (wózek z rączką) 13,9 kg
  • Dopuszczalna waga dziecka z bagażem: 35 kg
  • 20? koła ze szprychami

Źródło: www.aktywnysmyk.pl

Komentarze do artykułu mogą dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy.

Najczęściej komentowane
obrazek
Krabat Pirat - swoboda w wodzie dla niepełnosprawnych dzieci
Norweska firma Krabat wyprodukowała nowe urządzenie ułatwiające, a wręcz umożliwiające, przebywanie niepełnosprawnym ...
Ilość komentarzy: 2

Kto jest Online

Na portalu jest teraz

0 użytkowników74 gości
X  Nie pokazuj więcej
Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.

Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji o celu ich używania w przeglądarce znajdziesz tutaj.