Sobota, 2 marca 2024. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola Wyślij kartkę >>>
PDF Drukuj Email
Dodany przez Redakcja | wtorek, 01 stycznia 2013 18:46 | Poprawiony: wtorek, 30 kwietnia 2013 14:19
Od Redakcji ? Noworocznie!
Kochani! Nadszedł nam kolejny, 2013, rok. Banalne stwierdzenie ? ot, zmieniła się cyferka na kalendarzu, ale wszyscy traktujemy to jako początek czegoś nowego. Nie tylko roku, ale również i innych elementów. Rozdziału życiowego, okresu działań, niektórzy też postanowień na najbliższy czas. Dotrzymywanych lub nie, zależy od charakteru i jakości tych postanowień, ale w myśl klasycznego cytatu literatury polskiej: ?coś się kończy, coś się zaczyna?.

To również trzeci rok działalności Fundacji Oswoić Los i portalu Damy-Rade.org. Podsumowań, tak popularnych w tym okresie, robić nie będziemy, bo i tak dobrze wiecie, co udało nam się osiągnąć, a swoisty wspominkowy artykuł tworzony był przy okazji drugich urodzin Fundacji. Wiemy jedno ? jak na ludzi, którzy z totalnie amatorskiego poziomu, ale za to z ogromnym zapałem i świadomością tego, co chcą robić, stworzyli jedną z najbardziej rozpoznawalnych Fundacji znajdujących się w prywatnych rękach i zajmujących się pomocą niepełnosprawnym dzieciom oraz ich rodzinom, to udało nam się to naprawdę nieźle. Słyszą o nas, mówią o nas, chcą z nami współpracować, zapraszają nas. To naprawdę powód do dumy i radości. Ten właśnie fakt, że dajemy radę!

Nowy Rok to nowe plany, nowe działania, nowe decyzje. I tym wszystkim, choć w szczątkowej postaci (bo jasnym jest, że wszystkiego ze szczegółami nie zdradzimy zbyt szybko!), chcemy się dziś z Wami podzielić.

Fundacja Oswoić Los ma wielkie plany na ten rok! Oczywiście, jeszcze większe, niż miała w roku poprzednim! Tak bowiem należy działać ? zakładać sobie wielkie cele, za każdym razem coraz większe, by poznawać i osiągać granice możliwości, a potem przekonywać, że można sięgać dalej i wyżej.

Już wkrótce ? Bal Charytatywny ?Serca dla Dzieci?, na samym początku lutego, a więc za miesiąc. Niesamowite wydarzenie, którego szczegóły na bieżąco można śledzić na facebook'u, natomiast niebawem zbiorczy artykuł, będący kompendium wiedzy na temat tego, co przygotowaliśmy w ramach organizacji balu, pojawi się na portalu.

Innym ważnym wydarzeniem będzie kolejny zjazd rodziców, opiekunów i sympatyków FOL i damy-rade. Zjazd odbędzie się pod koniec maja (prawdopodobnie 24-26.05.), w Kołobrzegu. Zgodnie ze standardami ustanowionymi poprzednim zlotem ? należy się spodziewać zapierających dech w piersiach atrakcji, niesamowitych ludzi i mnóstwa niczym nieskrępowanej radości i zabawy. To ma być czas odpoczynku i relaksu dla rodzin naszych podopiecznych. I dołożymy wszelkich starań, by tak właśnie było. Wstępnie możecie sobie tę właśnie datę zaznaczyć markerem w świeżutkich kalendarzach na ten rok!

Niedługo później nastąpi kolejne ważne wydarzenie ? Fundacja Oswoić Los będzie gościem i uczestnikiem koncertu organizowanego na Rynku w Krakowie przez Fundację ?Mimo Wszystko?, prowadzoną przez Anię Dymną. Ania dostrzegła nasze działania, zainteresowała się, zaproponowała współpracę i wspólne uczestnictwo w corocznym koncercie. O tym również mogliście przeczytać, niemniej jednak czerwcowa obecność na krakowskiej scenie w otoczeniu dziesiątek tysięcy widzów jest czymś, co zdecydowanie cieszy i pokazuje, że warto działać sercem i być przez to dostrzeżonym.

W międzyczasie będzie powstawać również - specjalnie dla Fundacji! - piosenka. Utwór, będący swoistym "hymnem" FOL. Jej przygotowaniem zajmie się niezawodny Olek Klepacz, który również ją zaśpiewa, z towarzyszeniem dzieci z jego Przedszkola Artystycznego. O postępie prac będziemy Was sukcesywnie informować.

Równolegle przez całe pierwsze półrocze nowego roku będzie realizował się kolejny ważny dla Fundacji projekt. Po bajkach psychoedukacyjnych przychodzi czas na następną pozycję książkową. Tym razem będą to historie rodzin, które zostały postawione przed niesamowitym wyzwaniem: chorobą i niepełnosprawnością dziecka. To będą WASZE historie, Kochani, to będzie książka o WAS! Opatrzona przepięknymi, dużymi fotografiami, zawierająca reportażowe ujęcie Waszych historii, za każdym razem w innej formie. Wydamy ją w albumowo, na eleganckim papierze, w ekskluzywnej okładce ? a cały dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie, jak zawsze, na pomoc podopiecznym Fundacji. To kolejne dzieło, którym będziemy mogli się poszczycić; dzieło, w którym będziecie mieć również swój niebagatelny udział.
Jak wynika z powyższego, będziemy mieć pełne ręce roboty. Ambitnej i wymagającej. To dobrze, bo ta ambicja spełnienia wszystkich założeń napędza nas do aktywnego i wytężonego działania. A to przecież jeszcze nie koniec!

Działania Fundacji to jeden zestaw, ale równolegle z tym idą też przedsięwzięcia dotyczące portalu. Portalu, który również zyskuje na popularności i stał się miejscem, które chce się odwiedzać i do którego chce się wracać. A my chcemy zrobić jeszcze więcej, jeszcze lepiej, stąd z dniem dzisiejszym w funkcjonowaniu naszego portalu zachodzą pewne zmiany i krystalizują się nowe plany. I o tym również pokrótce teraz Wam opowiemy.

Funkcję Redaktora Naczelnego portalu damy-rade.org przejmuje od dziś Rafał ?Zadra? Wieliczko. Kasia Łukasiewicz bowiem, jako Prezes FOL, coraz więcej czasu musi poświęcać działaniom stricte fundacyjnym, nie jest więc w stanie pełnić odpowiednio dwóch funkcji jednocześnie. Pozostaje jednakże ?duchem opiekuńczym? całego portalu, będąc dostępna dla wszystkich użytkowników, udzielając się i mając ostateczne słowo decyzyjne przy większych i bardziej odpowiedzialnych projektach. Na barki Rafała zaś spada planowanie strategii rozwoju portalu, koncepcji twórczej i redakcyjnej, praca z materiałami, kontakt z firmami, pozyskiwanie reklam, nawiązywanie aktywnej współpracy z innymi firmami i organizacjami na terenie całego kraju oraz wiele innych obowiązków, w tym ? oczywiście ? twórczość autorska.

W tych obowiązkach zaś dzielnie i odpowiedzialnie sekundować mu będzie mama-blanki, czyli Agata Żółkiewska. U niej z kolei wraz z Nowym Rokiem przybywa obowiązków w zakresie korekty i redakcji tekstów różnorakich, praca z materiałami anglojęzycznymi, pomoc we wszelkiego rodzaju działaniach, wspieranie swoją inicjatywą i pomysłowością, oczywiście pozostając jednocześnie przy najbardziej przez Was lubianym tworzeniu tekstów autorskich. Warto też wspomnieć, że Agata od pewnego już czasu wspomaga nas swoimi zdolnościami plastycznymi, których przejawy mogliście podziwiać najpierw przy projekcie nowego stroju dla dziewczyn z Fundacji, a potem jako grafiki świąteczne i noworoczne. Z racji zakresu wykonywanych działań, przy Agacie ciśnie się do głowy określenie ?Redaktor Wspierająca?. Czy Wam też się ta nazwa podoba?

Z ?burzy mózgów? dotyczącej dalszego kierunku funkcjonowania i działania portalu wynikają powoli następne plany i pomysły. Chcemy bowiem, by damy-rade.org tworzyło markę rozpoznawalną i znaczyło jeszcze więcej w internecie. Już wkrótce zatem pojawią się nowe działy, dające dodatkowe pole do działania i popisu użytkownikom i redakcji, stopniowo będziemy je wprowadzać i opisywać. Nawiążemy nowe kontakty i współpracę z pewnymi firmami i organizacjami. Znajdziemy też nowe osoby, które będą chciały swoją wiedzę i umiejętności przekazać w postaci artykułów użytkownikom portalu.

Naszą ambicją jest, by na portal trafiało jak najwięcej osób. Nie tylko tych powiązanych bezpośrednio z niepełnosprawnością, ale również i takich, którzy nigdy z tą tematyką nie mieli do czynienia. Siłą napędową portalu w bieżącym roku będą zatem też konkursy. Większe i mniejsze, o tych mniejszych opowiadać nie będziemy, natomiast uchylimy rąbka tajemnicy odnośnie tych dużych projektów, obejmujących zasięgiem całą Polskę i włączających w realizację wszelkie możliwe media.

Niebawem więc rozpiszemy konkurs na zabawkę lub grę ?włączającą?, czyli taką, która podnosić będzie świadomość inkluzji wśród najmłodszych podobnie, jak czynią to nasze bajki. Nauka poprzez zabawę jest bowiem najlepszą formą przyswajania wiedzy i chcemy to właśnie osiągnąć. Zwłaszcza, że przed nami chyba nikt na poważnie nie zajął się realizacją takiego projektu.  A potem zwycięską propozycję wdrożymy do produkcji i do obrotu.

Drugim zaś konkursem będzie ogólnopolski konkurs fotograficzny, którego tematyka będzie odzwierciedleniem misji naszej Fundacji, a jego wyniki w wyjątkowo atrakcyjnej formie zaprezentowane zostaną na wielu różnych platformach. Szczegółów nie ujawnimy zbyt wcześnie, bo parę niespodzianek w zanadrzu jeszcze mamy. Zapewniamy jednak, że warto będzie się tym wszystkim interesować.

Oczywiście w obydwu konkursach uczestnicy mogą liczyć na wyjątkowe nagrody, które ? po ujawnieniu ? niejednej osobie podniosą ciśnienie i sprawią, że poza świadomością spełnienia misji, warto będzie powalczyć o zwycięstwo!

Wszystko to robimy bowiem po to, by jak najszerzej rozpropagować naszą misję i pozyskać jak najwięcej funduszy dla naszych podopiecznych. Cały czas szukamy nowych pomysłów, nowych rozwiązań, które będzie można wdrożyć, wykonać, zrealizować. I liczymy, że nie tylko będziecie nam w tym kibicować, ale też ? jak pokazały poprzednie lata naszej działalności ? aktywnie nam w tym pomagać.

Za to, że byliście z nami przez poprzedni rok, pomagaliście, wspieraliście, dawaliście radę ? serdecznie dziękujemy! Mamy też nadzieję, że i w nadchodzącym roku będziemy mogli odczuć Waszą obecność, Wasze wsparcie i zaangażowanie. Zróbmy wszystko, by ten 2013 rok był naszym rokiem. Byśmy wszyscy dali radę i byli ? zgodnie z misją Fundacji ? dla dzieci i ich rodzin.

Czyli po prostu ? DLA WAS!

Wszystkiego co najlepsze na ten rozpoczynający się nowy rok.

Damy radę!

Redakcja

Komentarze do artykułu mogą dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy.

Najczęściej komentowane
obrazek
Marzenia się spełniają!!!
Kochani, nie byłabym sobą nie dzieląc się z Wami moją największą obecnie ...
Ilość komentarzy: 28
obrazek
Od Redakcji: Wakacje... znowu są wakacje...
Początek lipca wita nas falą upałów, piękną pogodą, z rzadka tylko przeplataną ...
Ilość komentarzy: 24
obrazek
Nowy pomysł! Co Wy na to?
Kochani, przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Stąd na gorąco się nim ...
Ilość komentarzy: 23
obrazek
Kierunek ? Kołobrzeg!
Śnieg co prawda jeszcze leży gdzieniegdzie, ale już jakby się lekko poddawał. ...
Ilość komentarzy: 23
obrazek
Tęczowy wąwóz - spełnienie naszych marzeń
Jest taki przesąd, że na końcu tęczy, jeśli ktoś zdąży tam dotrzeć, ...
Ilość komentarzy: 21
obrazek
Hania przeszła II etap konkursu Blog Roku 2010!!!
Kochani!!! Dzięki Waszemu wsparciu i Waszym głosom Hania PRZESZŁA DRUGI ETAP docierając ...
Ilość komentarzy: 20
obrazek
Dla wszystkich Mam
O tym, jak wyjątkowa jest rola Matki ? pisać dużo nie trzeba. ...
Ilość komentarzy: 20
obrazek
Hubertus 2011 za nami
Kochani, wróciliśmy późną nocą, zmęczeni i oszołomieni długim, bardzo intensywnym dniem. Dniem, ...
Ilość komentarzy: 19
obrazek
Kolejny horror szpitalny
Jak się okazuje, makabryczne przeżycia szpitalne, związane z porodem to nie odosobnione ...
Ilość komentarzy: 18
obrazek
Majowa laba w Kazimierzu nad Wisłą!
Kochani, z wielką przyjemnością i nieukrywaną radością zawiadamiamy o naszym Pierwszym Zjeździe ...
Ilość komentarzy: 16
obrazek
Od Redakcji ? Noworocznie!
Kochani! Nadszedł nam kolejny, 2013, rok. Banalne stwierdzenie ? ot, zmieniła się ...
Ilość komentarzy: 14
obrazek
Wizyta w Strumyku
Zaproszenie do lubelskiego przedszkola Strumyk przyjęłam z wielką radością, ale też z ...
Ilość komentarzy: 14

Kto jest Online

Na portalu jest teraz

0 użytkowników40 gości
X  Nie pokazuj więcej
Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.

Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji o celu ich używania w przeglądarce znajdziesz tutaj.