Czwartek, 18 kwietnia 2024. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisławy Wyślij kartkę >>>
Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
Przerwa w pracy dla karmiących mam - forum, opinie
(1 wejść) 1 Gość
W dół
TEMAT: Przerwa w pracy dla karmiących mam - forum, opinie
#2397
bestowny
Użyszkodnik
Posty: 1
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Przerwa w pracy dla karmiących mam - forum, opinie 2 lat(a), 4 mies. temu Oklaski: 0
Zgodnie z art. 187 k.p. pracownica karmiąca dziecko piersią ma prawo do dwóch półgodzinnych przerw w pracy wliczanych do czasu pracy. Pracownica karmiąca więcej niż jedno dziecko ma prawo do dwóch przerw w pracy, po 45 minut każda. Przerwy na karmienie mogą być na wniosek pracownicy udzielane łącznie.

W praktyce, ze względu na trudności z zapewnieniem w zakładzie pracy odpowiednich warunków do karmienia, jak również ze względu na konieczność dostarczenia dziecka do miejsca pracy kobiety (rzadko bowiem kobieta ma możliwość w ciągu krótkiej przecież przerwy udać się do domu i tam nakarmić dziecko), kobiety wykorzystują przerwy w pracy na karmienie dziecka w ten sposób, że kumulują je na koniec dnia i o łączny czas przerw skracają swoją dniówkę pracowniczą.

Więcej: www.mojniemowlak.pl/przerwa-na-karmienie...rsia-w-czasie-pracy/
 
Zaloguj się
  Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
#3402
Eprint4
Użyszkodnik
Posty: 1
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
O: Przerwa w pracy dla karmiących mam - forum, opinie 8 mies. temu Oklaski: 0
Dobry dzień! Poruszyła Pani bardzo ważną kwestię karmienia dziecka w czasie pracy. Jest to określone w przepisach i gwarantuje kobiecie przerwę na karmienie. Chociaż zgadzam się, że jest to trudne do wykonania. Macierzyństwo to bardzo odpowiedzialny biznes i wymaga dużo siły. Dzieci są radością i nagie dzieci zdjęcia są bardzo słodkie, więc kobiety muszą karmić dziecko w pracy.
 
Zaloguj się
 
Ostatnio zmieniany: 2023/08/17 12:07 Przez Eprint4.
  Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
Do góry
Pobierz nagłówki ostatnich postów.

Kto jest Online

Na portalu jest teraz

0 użytkowników60 gości
X  Nie pokazuj więcej
Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.

Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji o celu ich używania w przeglądarce znajdziesz tutaj.